Kandydatka na Radną: Katarzyna Nowak
Okręg nr 4
Ulice: Batalionów Chłopskich, Izerska, Konopnickiej, Oficerska, Orzeszkowej, Osiedle Podgórze, Schroniskowa, Słowackiego, Sudecka, Szklana, Wolności, Zdrojowa.

Katarzyna Nowak

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia wyborów, dlatego też chciałabym przybliżyć Wam swoją osobę.

Od urodzenia mieszkam w Szklarskiej Porębie. Każdy etap mojej edukacji od przedszkola do matury związany był z Naszym Miastem. Doświadczenie zdobyte na warsztatach min w KPN sprawiło, że wybrałam studia związane z Ochroną Środowiska. Tym sposobem w 2020 roku skończyłam pierwszy etap studiów i uzyskałam tytuł inżyniera na kierunku zarządzania Ochroną Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Następnie, w 2021 roku, obroniłam

tytuł magistra na kierunku Gospodarki Komunalnej.  Dopełnieniem obydwu kierunków były studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy które skończyłam w 2022 r.

W swoim życiorysie mogę zapisać również dwukrotne uczestnictwo w wolontariacie podczas organizacji Pucharu Świata w Biegach Narciarskich w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Zanim zaczęłam pracę w zawodzie pracowałam jako recepcjonistka w jednym z ośrodków wypoczynkowym w Szklarskiej Porębie. Dzięki niej nauczyłam się jak nawiązać kontakt z ludźmi, jakie problemy czyhają na turystów w mieście oraz jakie mają oczekiwania w kwestii organizacji naszego Miasta.

Moją największą pasją jest fotografia. Kilkukrotnie byłam laureatką konkursów fotograficznych organizowanych na terenie miasta i powiatu. Moim największym osiągnięciem w tej dziedzinie było wyróżnienie zdobyte w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. Nagrodą były cudowne warsztaty z fotografii studyjnej.

Prace w zawodzie zaczęłam we wrześniu 2022 roku jako samodzielny referent ds. zarządzania zielenią miejską w Urzędzie Miasta Jelenia Góra. Obecnie jestem już podinspektorem.

Do moich obowiązków należy przede wszystkim dbałość o zieleń miejską w Jeleniej Górze, ale również dbanie o wszystkie parki miejskie w tym Zabytkowy Park Zdrojowy. Ważna w mojej pracy jest dbałość o estetykę, kontrola pracy pracowników zajmujących się utrzymaniem czystości na terenach zielonych oraz nadzór nad drzewostanem na terenach miejskich. Tymi właśnie aspektami, które również są zawarte w naszym programie zajmę się jako Radna, gdy tylko dostanę taką szansę dzięki Państwa głosom już 7 kwietnia