Strona główna » Kandydaci na Radnych » Małgorzata Maszkiewicz

Kandydatka na Radną: Małgorzata Maszkiewicz
Okręg nr 8
Ulice: Cicha, Granitowa, Jedności Narodowej, Krasińskiego, Mickiewicza, Władysława Grabskiego

Małgorzata Maszkiewicz

Od 20 lat jestem mieszkanką Szklarskiej Poręby.

Zawodowo zajmuje się realizacją filmów. Prowadzę również małe bistro przy szlaku turystycznym, więc perspektywa przedsiębiorcy w naszym mieście nie jest mi obca. Założyłam również fundację „Dolina Domów Przysłupowych”, której jestem prezesem i która ma na celu ochronę dziedzictwa kulturowego, a w tym, stylu architektonicznego naszego miasteczka i nie tylko. Więcej o fundacji w linkach poniżej.

dolinadomowprzyslupowych.com

Moimi priorytetami podczas nadchodzącej kadencji będą:

 1. Zmiana Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Ograniczenie intensywności zabudowy apartamentowej. Ochrona zabytkowych układów urbanistycznych i ruralistycznych.
 2. Kolejnym punktem z naszego programu, bardzo ważnym dla mnie..Będzie utworzenie referatu do pozyskiwania dotacji z systemem wynagrodzeń dla pracowników na % od pozyskanych środków. Będzie to referat zajmujący się tylko dotacjami. Tych dotacji z Uni Europejskiej jest bardzo dużo, na wszelkiego rodzaju ulepszenia dla gmin, w tym również ekologiczne i infrastrukturalne działania. To pozwoli przyśpieszyć realizację wszelkich inwestycji potrzebnych miastu i podwyższyć standardy zbliżając nas do poziomu Uni Europejskiej.
 3. Jednym z takich działań będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków, która jak każdy wie, jest nam niezbędna. Czy tez budowa nowego ujęcia wody i restrukturyzacja starych ujęć, by jakość wody w naszym mieście była na wysokim poziomie.
 4. Jako kobieta i mama wiem, że rozszerzenie oferty ośrodka zdrowia o lekarza ginekologa oraz zwiększenie liczby dyżurów lekarza rodzinnego i pediatry jest niezbędna i o to będę zabiegać.
 5. Zatrudnienie miejskiego architekta krajobrazu.
  • usunięcie betonowych płotów (huta, przychodnia zdrowia i inne)
  • wszczęcie działań rewitalizacji tzw. „straszących” obiektów
  • zaprojektowanie stylowych barierek retro-zamiast żółtych w centrum
  • stylowa obudowa bankomatów i zakaz stawiania ich gdziekolwiek
  • budowa przystanków w stylu regionalnym szachulcowym i wiele innych.
 6. Jako kobieta i mama za cel obrałam rozszerzenie oferty ośrodka zdrowia, o lekarza ginekologa oraz zwiększenie dyżurów lekarza rodzinnego i pediatry.
 7. Dbałość o rozwój kultury i sztuki. Od 15 lat zawodowo zajmuje się realizacją filmów. Nie raz współpracowałam z artystami z całej Polski, którzy zachwycali się Szklarską Porębą. Nie bez powodu Szklarska Poręba stała się kolonią artystyczną, już przed wojną.  Leży  mi na sercu rozwój kultury i sztuki jak i ciągłe budowanie marki miasta na bazie m.in. Kolonii Artystycznej. Taki wizerunek wyróżnia naszą miejscowość na tle innych kurortów i daje nam renomę. Dbajmy o kulturę i sztukę a przyciągniemy tutaj mądrych i utalentowanych ludzi ale również damy rozgłos Szklarskiej Porębie w nie byle jakich kręgach.